Registar povlašćenih proizvođača možete preuzeti ovdje.

Registar povlašćenih proizvođača

               
REGISTAR POVLAŠĆENIH PROIZVOĐAČA
Redni brojNaziv i sjedište proizvođačaNaziv i lokacija postrojenjaBroj i datum rješenjaVrsta postrojenja utvrđena propisomDa li ostvaruje pravo na podsticajnu cijenuDatum početka učešća na tržištuDatum prestanka statusa
1Hidroenergija Montenegro BeranemHE Jezerštica, Berane13/3306-3 od 28.11.2013.
19/3374-3 od 27.09.2019.
O.1.1.2Da 27.11.2025.
mHE Bistrica,
Berane
15/1259-4 od 19.05.2015.O.2.1Da 18.05.2027.
mHE Orah,
Berane
15/1258-4 od 19.05.2015.O.1.1.2Da 18.05.2027.
mHE Rmuš,
Berane
15/1260-4 od 19.05.2015.O.1.1.2Da 18.05.2027.
mHE Spaljevići 1,
Berane
15/1261-4 od 19.05.2015.O.1.1.2Da 18.05.2027.
mHE Šekular,
Berane
16/1052-3 od 12.04.2016.O.2.1Da 11.04.2028.
mHE Jelovica 2,
Berane
19/4163-5 od 28.11.2019.O.1.1.2Da02.12.2031.
mHE Jelovica 1,
Berane
20/4304-5 od 27.11.2020.O.2.1Da30.11.2032.
2Synergy PodgoricamHE Vrelo, Bijelo Polje15/2077-3 od 10.07.2015.O.1.1.2Da09.07.2027.
3Igma Energy
Andrijevica
mHE Bradavec,
Andrijevica
15/2999-7 od 09.11.2015.
21/1423-5 od 20.05.2021.
O.1.1.2Da08.11.2027.
mHE Piševska rijeka,
Andrijevica
17/1752-3 od 22.06.2017.O.2.1Da21.06.2029
4Kronor
Podgorica
mHE Jara,
Plav
16/3324-3 od 24.11.2016.O.2.1Da23.11.2028
mHE Babino polje,
Plav
17/3281-3 od 02.11.2017.O.2.1Da01.11.2029
5Krnovo Green Energy, PodgoricaVE Krnovo, Nikšić17/2693-5 od 02.11.2017.O.3.2Da02.11.2029
6Hydro Bistrica, PodgoricamHE Bistrica Majstorovina, Bijelo Polje18/442-2 od 12.01.2018.O.2.1Da12.01.2030
7Nord Energy, AndrijevicamHE Šeremet potok, Andrijevica18/3005-4 od 03.08.2018.O.1.1.2Da05.08.2030
8Invicta, PodgoricaSE Invicta, Danilovgrad19/2047-4 od 27.05.2019.O.1.4.1Da29.05.2031
9Eco Solar System, DanilovgradSE DG, Danilovgrad19/3083-3 od 01.08.2019.O.1.4.1Da04.08.2031
10BAR-KOD, PodgoricaSE BAR-KOD, Podgorica19/2794-8 od 14.11.2019.O.1.4.1Da17.11.2031
11MOŽURA WIND PARK, PodgoricaVE MOŽURA, Ulcinj-Bar19/4773-3 od 26.12.2019.0.3.2Da29.12.2031
12SIMES INŽENJERING,
Mojkovac
mHE Ljevak,
Mojkovac
20/421-3 od 20.02.2020.O.1.1.2Da23.02.2032
13Small Hydro Power Plant Kutska,
Andrijevica
mHE Kutska 1,
Andrijevica
20/1470-4 od 22.04.2020.O.2.1Da23.04.2032
mHE Kutska 2,
Andrijevica
20/1471-4 od 22.04.2020.O.1.1.2Da23.04.2032
14Small Hydro Power Plant Mojanska,
Andrijevica
mHE Mojanska 1,
Andrijevica
20/1475-4 od 22.04.2020.O.2.1Da23.04.2032
mHE Mojanska 2,
Andrijevica
20/1476-4 od 22.04.2020.O.2.1Da23.04.2032
mHE Mojanska 3,
Andrijevica
20/1477-4 od 22.04.2020.O.1.1.2Da23.04.2032
15BB HIDRO, Podgorica mHE Bistrica Lipovska,
Kolašin
20/1135-13 od 24.04.2020.0.1.1.2Da23.04.2032
16POWER AB GROUP,
Kolašin
mHE Bukovica,
Kolašin
20/1793-6 od 04.06.2020.O.1.1.2Da07.06.2032
17VIRIDI PROGRESSUM,
Kolašin
mHE Paljevinska,
Kolašin
20/2392-6 od 23.07.2020.O.1.1.2Da27.07.2032
18ALLIANCE, PodgoricaSE Alliance,
Podgorica
20/2502-6 od 23.07.2020.O.1.4.1Da27.07.2032
19FUDBALSKI SAVEZ CRNE GORE, PodgoricaSE FSCG,
Podgorica
20/2771-4 od 07.08.2020.O.1.4.1Da10.08.2032
20ZETA ENERGY, DanilovgradmHE Slap Zete,
Podgorica
20/3112-6 od 17.09.2020.O.2.1Da21.09.2032
21DOO ''ĐEKIĆ'',
Podgorica
mHE ''Pecka'',
Kolašin
20/4766-5 od 25.12.2020.O.1.1.2Da24.12.2032
22DOO MHE VRBNICA, PodgoricamHE Vrbnica,
Plužine
21/230-3 od 19.01.2021.O.2.1Da21.01.2033
23DOO "MANIRA HYDRO", MojkovacmHE "Elektrana Mišnića"21/732-9 od 10.03.2021.O.1.1.2Da15.03.2033
24DOO HIDROENERGIJA ANDRIJEVICA,
Andrijevica
mHE Štitska,
Andrijevica
21/1558-7 od 20.05.2021.O.1.1.2Da24.05.2033
mHE Umska,
Andrijevica
21/1559-7 od 20.05.2021.O.1.1.2Da24.05.2033
25VODOVOD I KANALIZACIJA DOO, AndrijevicamHE Krkori,
Andrijevica
21/1674-5 od 20.05.2021.O.1.1.3Da24.05.2033
26BENERGO DOO, BeranemHE Miolje polje
Berane
21/1720-5 od 20.05.2021.O.1.1.3Da24.05.2033
REGISTAR PRIVREMENIH POVLAŠĆENIH PROIZVOĐAČA
Redni brojNaziv i sjedište proizvođačaNaziv i lokacija postrojenjaBroj i datum rješenjaVrsta postrojenja utvrđena propisomIdentifikacioni broj
1DOO HYDRO LOGISTICS
Podgorica
mHE Skrbuša20/185-2 od 23.01.2020.
22/201-8 od 10.03.2022.
O.1.1.2PSPP-055